Brigita Vyhnalová Krumphanzlová

 

O autorce | Výstavy | Stálé spolupráce | Další výtvarná činnost

Akademická malířka Brigita Vyhnalová Krumphanzlová

je absolventkou Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, Ateliéru textilní tvorby vedeném profesorem Bohuslavem Felcmanem. Po ukončení školy následovala stáž v Oděvním ateliéru u profesorky Zdeňky Bauerové. Malování se věnovala již od dětství, první samostatnou výstavu měla ve dvanácti letech ve Voticích, o rok později v Šímově síni v Benešově. Po ukončení vysoké školy navrhla například desény uniforem pro ČSA. Dále vytvořila řadu obrazů malovaných olejem, temperou, akvarelem, pastelem, různými kombinovanými technikami a speciálními barvami na hedvábí, a také interiérové doplňky, ručně tkané gobelíny, tištěné a malované látky a oděvní doplňky.

Během svého desetiletého pobytu ve Švýcarsku často vystavovala v tamních galeriích a spolupracovala s textilními firmami a butiky.

 

Maluje obrazy různými technikami, často do konkrétních interiérů či společenských zařízení. Zajímá ji komplexní řešení obytného prostoru s uplatněním obrazů a tapisérií, stejně jako textilních doplňků, osvětlovacích těles kombinovaných s hedvábím atd.

Kromě hedvábných doplňků, inspirovaných Lobkovickou sbírkou, určených pro Lobkovický palác v Praze a zámek Nelahozeves spolupracuje s největším českým hudebním festivalem Podblanický hudební podzim, společností ELTSEN, galeriemi v Praze, Kutné Hoře, Karlových Varech, Mariánských Lázních, Benešově a dalšími. Vystavuje v galeriích evropských zemí a USA.

Některá její díla byla použita jako dárky pro významné osobnosti, jako například Baracka Obamu, vévodkyni z Kentu, Josefa Suka, Arnošta Lustiga a mnohé další.

Na festivalu umění v burgundském Auxerre získala Cenu starosty města

 

 

Brigita Vyhnalová Krumphanzlová | ©2011 | design by VSVDIAMONDS